Endüstriyel - Dolum Makinaları

DÖRTLÜ VARİL DOLUM:

 

Yüksek hızda ve yüksek hassasiyette kesin ve hatasız dolum, tüm dolumProsesini otomatik olarak uygulayabilir, zorlu çevresel koşullara uyumlu,Tehlikeli sahalar için ATEX  onaylı çözümler mevcuttur.

Çekeri 200kg, taksimatı 100gr olan Dörtlü Varil Dolum Makinası tamamen BFM mühendisleri tarafından tasarlanıp, imal imal edilmiştir. SYSTEC IT8000Fill tartım terminali sayesinde kapsamlı izleme fonksiyonu ve kolay kullanım imkanı bulunmaktadır. Net bir menü yapısı sayesinde hızlı ve hatasız çalışma, ayrıca operatör için minimum derecede eğitim ihtiyacı bulunmaktadır. Batch günlüğüne tüm hammadde kullanımı, üretim miktarı ve hata kodları gibi verileri kayıt altına alması sebebiyle her türlü konuda raporlama yapabilmektedir. Kullanılan Noozle sayesinde hızlı, sorunsuz ve istenen miktarda dolum yapabilmektedir.

Kimya ve gıda sanayisinde kullanılmak üzere isteğe göre ölçülendirilenplatform sayesinde hem IBC hem de varile dolum yapılabilmektedir.Dolum kafasının yapısı sayesinde dolum işlemi başlatma ve sonlandırmaaşamalarında sıçrama yapmaz. Ayrıca dolum işlemi bittikten sonradamlama yapmadığı için istenen hassasiyette dolum imkanı mümkündür.Dolum kafasının  özel tasarımı sayesinde ürün akışı homojen bir şekilde olmaktadır. Ayrıca dolum tipine göre kanal çapı dizayn edilebilmektedir.

              

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ÇİFT KAF BOYA/SIVI DOLUM MAKİNASI:

 

Çekeri 6Kg, taksimatı 5gr olan "1/1 lik ÇİFT KAFA BOYA / SIVI DOLUM MAKİNASI" tamamen BFMmühendisleri tarafından tasarlanıp imal edilmiştir. SYSTEC marka IT8000Fill tartım terminali sayesinde kapsamlı izleme fonksiyonu ve kolay kullanım imkanı bulunmaktadır. Net bir menü yapısı sayesinde hızlı ve hatasız çalışma ayrıca operatör için minimum derecede eğitim ihtiyacı bulunmaktadır.

Batch günlüğüne tüm hammadde kullanımı, üretim miktarı ve hata kodları gibi verileri kayıt etme sebebiyle her türlü konuda raporlama yapılabilmektedir.Dispensing Sistemlerimizde de kullandığımız dolum kafası (Noozle) sayesinde hızlı, sorunsuz ve istenen ölçüde dolum yapılabilmektedir.Otomatik olarak tasarlanmış kutu besleme hattının yanı sıra, otomatik dolum ve otomatik kapak kapatma aşamaları da bulunmaktadır.Dolumu bitmiş kutuların paketlenmesi için bekletildiği bekleme sehpası 50x60cm lik roller li yapıya sahiptir. Ayrıca ürünün EX-PROOF özelliği bulunmaktadır.

Dolum kafasının yapısı sayesinde dolum işlemi başlatma ve sonlandırma aşamalarında sıçrama yapmaz. Ayrıca dolum işlemi bittikten sonradamlama yapmadığı için istenen hassasiyette dolum imkanı mümkündür. Dolum kafasının  özel tasarımı sayesinde ürün akışı homojen bir şekilde olmaktadır. Ayrıca dolum tipine göre kanal çapı dizayn edilebilmektedir.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BİG BAG BOŞALTMA:

 

Big Bag Boşaltma Sistemi özellikle çeşitli ürünlerin farklı tipteki Big Bag’lerden boşaltılması için tasarlanmıştır. Bu sistemin kullanımı sonucunda toz emisyonu, ürün kaybı ve ürün kirliliği gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Plastik astar olsun ya da olmasın modüler yapı tekli veya çoklu boşaltımı kapsar. Eczacılık ürünleri, gıda ürünleri ve toksik maddelerin güvenli ve hijyenik biçimde boşaltılması için benzersiz seçenekler içermektedir.

BFM tasarımları basit fakat esnek modüler yapıdadır.Bu sebeple boşaltma işlemi esnasında yaşanan sorunlar kolayca ekarte edilebilmektedir.Big Bag forklift veya monoray kirişi üzeri vinç ile kaldırıp boşaltma istasyonuna yerleştirilir. Boşaltma için vidalı konveyör, hücre tekeri, sürgülü klepe gibi ugun besleme ekipmanları ve konveyörler, boşaltma esnasında tozumayı önlemek amacı ile opsiyonel olarak kelepçe ve fitlre sistemleri kullanılır. Zor akan malzemeleri boşaltmaya yarayan ve tam boşaltmayı sağlayan donanımlar da mevcuttur.

 

facebook
twitter
google
blogger
Copyright © 2015 Bfm | All rights reserved.